Donderdag was een vrije dag wat bezoeken aan accommodatieadressen betrof en dat was wel even heerlijk, want van de tijdsdruk had ik even genoeg. Eerst naar het dichtstbijzijnde strandplaatsje gereden: Portreath, dat deels rondom het haventje ligt. Wat een leuk plaatsje. Overal kleine nauwe straatjes, paadjes en je kunt omhoog klimmen en dan ver over de zee kijken, maar je kunt ook laag blijven en over de pier lopen. Er was een leuk koffietentje open, waar je ook fietsen kunt huren. Echt een dorpje om lekker rond te scharrelen en naar het prachtige zandstrand te gaan.
Ik reed langs de kust richting Hayle en kwam in Gwithian niet ver van Portreath vandaan een mooie camping tegen: Churchtown Farm Caravan Park. Toen ik er even naar binnen ging om te vragen of ze misschien ook stacaravans verhuurden (jammer genoeg niet), kwam ik een Nederlander tegen, die hier ieder jaar met een groepje komt omdat je er fantastisch kunt surfen. Er is een paadje rechtstreeks naar de zee. Ook in dit dorpje ligt een ander vakantiepark, waar je naast fietsen huren en surf les nemen ook 4 appartementen kunt huren. Ik vond de begane grond
appartementen aantrekkelijk, want dan heb je ook een tuintje en dat geeft veel meer een vakantiegevoel. De woningen zijn volledig ingericht alsof je er echt en altijd woont, beddengoed, handdoeken, WiFi, elektriciteit, alles inbegrepen in de prijs en je kunt zelfs slechts 1 nacht huren. Zeer aantrekkelijk.
Er wachtte natuurlijk ook weer een National Trust Property op mij en wel het kleine Godolphin House and Gardens. Het huis is maar zo nu en dan open, dus dat was geluk en daarna lekker door de tuinen gelopen en koffie gedronken in de mooie tearoom. Er waren diverse wandelingen, het was heerlijk weer, dus de heuvel op wandeling gekozen. Heerlijk door de velden met heel veel uitzicht. Het gekke was
dat de gaspeldoorn al begon te bloeien. (een gele voorjaarsbloeier!!) Ik kwam een mevrouw met grote zwarte hond tegen, we raakten aan de praat en ik kreeg van haar het adres van vrienden, die op een boerderij in de buurt van Truro, een hele goede B&B hebben. Zij was er zeker van dat na mijn verhaal waarin ik vertelde waaraan adressen moeten voldoen, mijn klanten het er enorm naar de zin zouden hebben. Heb al gemaild, maar helaas nog geen reactie.
Kwam nog in een klein kerkje, waarvan de kerkbankjes allemaal vol lagen met prachtig geborduurde kussentjes. Waarschijnlijk gemaakt door de damesborduurclub van de kerk.
Na Godolphin nog even in het stadje Helston rondgelopen. In het museum ( zo bom en bomvol met allerlei voorwerpen, dat ik door de bomen het bos niet meer zag) haalde ik een beschrijving van een wandeling langs mooie plekken op en ging op stap. Allerlei historische plekken werden beschreven, heel informatief.
Wat een heerlijk ongecompliceerde dag!
Vrijdagmorgen: gepakt, opgeruimd, een briefje en mail geschreven voor de eigenaresse, die ik helaas dus niet gesproken had, en om 7.45 zat ik al in de auto voor de lange rit naar Kent. Het ging lekker vlot, dus ik was 30 min. te vroeg op mijn eerste stop, de kleine Tintinhull Garden van de National Trust. Maar even in het gehuchtje rond gelopen tot de tuin open ging. Klein maar fijn en de koffie in het restaurantje smaakte ook lekker. Snel weer verder richting Londen. Druk, maar niet
vervelend druk en er was maar 1 stukje van een kilometer of 30 waar we stopten, reden, stopten, reden, dus dat viel enorm mee voor een vrijdagmiddag.
Precies op de tijd, die ik afgesproken had, belde ik aan bij mijn laatste adres voor deze week in Newenden vlak bij Rye, de woning van een echtpaar met op het terrein een vakantiewoning voor 4 personen. Ik had hem al een paar keer gebruikt, maar was er zelf nog niet geweest. Kreeg een uitgebreide rondleiding van de hartelijke eigenaresse en vond het een prima adres. De woning is niet zo groot, niet heel erg luxe, maar alles wat je nodig hebt is er en er zijn 2 badkamers, jawel! Er is een enorm grasveld waar kinderen kunnen ravotten en het stuk het dichtst bij het huisje kan afgesloten worden als je kleine kinderen hebt, een heel fijn gevoel lijkt me. In een uurtje ben je ook nog eens in Londen, dus je hebt het prachtige Kent en de hoofdstad Londen binnen bereik.
Het laatste stuk weer over smalle, kronkelige weggetjes en aan het eind van de middag reed ik het terrein van de Dog & Bear Inn in Lenham op, die ik al jaren gebruik en waar we zelf ook al heel vaak overnacht hebben. Hartelijke ontvangst, mooie ruime kamer en een badkamer met een enorme stortdouche. Heerlijk! Je kunt er lekker eten, maar daar had ik in mijn eentje niet zo’n zin in, dus het werd een broodje van de supermarkt, maar ’s morgens wel een heerlijk ontbijt in het smaakvolle restaurant. Zo veel keus! Eerst de gebruikelijke cornflakes, fruit, sap, nootjes, melk, yoghurt en daarna het volledige Engelse ontbijt, of zalm, of pannenkoek of continentaal ontbijt met kaas en ham en een croissant. Heerlijk!
Op naar Dover en omdat ik wat te vroeg was kon ik een uur eerder met de boot mee, een fijne meevaller. Heerlijk rustige overtocht en om 12.30 reed ik het vaste land weer op. Op naar Nederland en Almelo in het bijzonder, want ik had er nu ook wel schoon genoeg van om tegen me zelf te zitten praten en bijna 2900 kilometers in 1 week is ook meer dan voldoende. Wat was het een zinvolle week met mooie nieuwe adressen en de adressen die ik al gebruikte zijn gewogen en ok bevonden.
We zijn wat dit gebied betreft klaar voor 2018, dus kom maar op met de mails voor vakanties in zuidwest Engeland!!